Feed Kategori Ekle Bildirim Hesap
12 Mayıs 2022 Perşembe 20:21
Hepsini gör
0

Stablecoin UST'nin ıstırabından sonra, Tether'in USDT'si kripto para birimlerine soğuk terler veriyor

#Kripto #Haber #Blockchain

Mesaj💬

More From   Editor

Stablecoin'lerde kırmızı alarm? Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasındaki panik, her yönde düşüş aşırılıklarına neden oluyor. Terra'nın UST stablecoin felaketi (LUNA), stablecoin kripto yatırımcılarını bile şüpheye düşürüyor. Tether'in USDT'sinin de çok daha az dramatik bir şekilde de olsa mandalını ABD dolarına kısa bir süre kaybettiği noktaya kadar denebilir.

% 6 kaybeden süper kararlı olmayan bir stablecoin? 10 Mayıs 2022'den bu yana, Terra projesinin TerraUSD stablecoin'i (UST), ABD dolarına endekslemesini yeniden kazanamadı. UST, 30 sente kadar düştü ve yazma sırasında 60 sent seviyesine geri dönmek için mücadele ediyor.

Her ne kadar Tether tarafından yayınlanan USDT son zamanlarda dalgalardan oluşmasa da, geçmişin çeşitli tartışmaları itibarını zedeledi ve hepsinden önemlisi güvenini zedeledi.

Parlak kırmızıdaki kripto piyasası ve UST'nin uçuş sırasında parçalanmasıyla, 12 Mayıs'ta USDT'de kısa bir panik satışının gerçekleşmesi daha fazla sürmedi. Aşağıdaki grafikten görülebileceği gibi, Tether'in stablecoin'i sabah 9 civarında (Fransız saati) kısaca 0,94 dolara dokundu.

Tether'in USDT'si için zarardan daha fazla korku var! Bununla birlikte, 0,99 doların altındaki bu saldırı, sadece 5 saatten biraz fazla sürdü. Tether milyonlarca hesabı tasfiye yani likidasyona sürükledi. Haftalık olarak toplan piyasa değerinin yüzde 99.999 değerini kaybetti.

bitfiniconbot Bitfinicon Smart Bot