Feed Kategori Ekle Bildirim Hesap
12 Mayıs 2022 Perşembe 20:21
Hepsini gör
0

Brezilya'nın en büyük dijital bankası Bitcoin ve Ethereum ticaret hizmetini başlattı

#Kripto #Haber #Blockchain

Mesaj💬

More From   Editor

Brezilya'nın en büyük dijital bankası Nubank, yakında müşterilerinin özel hesaplar oluşturmadan Bitcoin ve Ethereum satın almalarına izin verecek. Gelecekte, neo−banka başka kripto para birimleri sunabilir.

Nubank dün bir Bitcoin ve Ethereum ticaret hizmetinin yakında başlatılacağını duyurdu. Bankaya göre, müşteriler bu iki kripto para birimini minimum 1 Brezilya reali fiyatına satın alabilecekler.

Müşteriler mevcut hesaplarından Bitcoin ve Ethereum satın alabilecek ve ek hesaplar açmaları gerekmeyecek. Kuşkusuz, bu yeni girişim Brezilyalıların kripto pazarına erişimini büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Gelecekte, banka listesine başka kripto para birimleri de ekleyebilir. Tıpkı kendisinden önceki diğer finansal kurumlar gibi, Nubank da Bitcoin ve Ethereum ticaret sürecini yönetmekten sorumlu olacak olan Paxos ile bir ortaklık imzaladı.

Nubank'ın CEO'su ve kurucu ortağı David Vélez'e göre, kripto para birimleri popülerlik kazanıyor ve "dönüştürücü etkilere" sahip olabilir.

"Kripto para birimleri Latin Amerika'da büyüyen bir eğilimdir. Piyasayı yakından takip ediyor ve bu bölgedeki dönüşüm potansiyeline inanıyoruz." Nubank, Latin Amerika'daki en büyük fintech bankasıdır. Bir neo−banka olarak, birçok yenilikçi ürün ve hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak, birkaç şirketle işbirliği yapıyor ve yatırımcıları Sequoia Capital ve Berkshire Hathaway arasında sayılıyor. Daha önce, banka müşterilerine E T F aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapma fırsatı sunmuştu. Kripto para birimleri Latin Amerika'da giderek daha popüler hale geliyor. Bölgedeki bazı ülkeler kripto varlıklarına diğerlerinden daha elverişli olmuştur. Bununla birlikte, çoğu banka yavaş yavaş kriptonun benimsenmesi için hazırlanıyor.

bitfiniconbot Bitfinicon Smart Bot