Feed Kategori Ekle Bildirim Hesap
12 Mayıs 2022 Perşembe 20:21
Hepsini gör
0

ABD Doları, İlk Talepler Öncesinde Perşembe Erken Saatlerinde İyileşti

#USDTTRY #Haber #kripto #Tether #USDTRY

Mesaj💬

More From   Editor

ABD doları, haftalık ilk işsizlik başvurularının ve doğal gaz stoklarının ve Nisan ayı üretici fiyat verilerinin açıklanmasından önce, Perşembe günü erken saatlerde, yen dışında büyük ticaret ortaklarına karşı daha sertti.

Tüketici fiyatları, yıldan yıla oranın mütevazı bir şekilde yavaşlamasına rağmen, Nisan ayında beklenenden daha hızlı yükseldi ve Federal Rezerv üzerindeki para politikasını daha da sıkılaştırma baskısını sürdürdü.

Yoğun bir haftanın ardından, Perşembe günkü programda Fed konuşmacısı yok, ancak bu haftaki mesaj, Fed'in enflasyonla agresif bir şekilde mücadele etmeye devam edeceği ve bir süre için oranları uzun vadeli nötr oranın üzerine çıkarması gerekebileceği ve potansiyel olarak ekonomiyi enflasyonla birlikte yavaşlatabileceği yönündeydi.

Çoğu analist, 14−15 Haziran Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında 50 baz puanlık bir faiz artışı bekliyor, ancak bir noktada 75 baz puanlık daha büyük bir artışa ihtiyaç duyulabileceğine dair korkular var.

Perşembe gününe doğru giden döviz faaliyetinin kısa bir özeti:

GBP−USD, Çarşamba günkü ABD kapanışında 1.2247'den 1.2195'e ve Çarşamba sabahı aynı noktada 1.2355'e geriledi. İngiltere GSYİH'sı 1. çeyrekte beklenenden daha az yükseldi, Perşembe günü erken saatlerde yayınlanan veriler gösterdi ki, İngiltere ticaret açığı 1997'den bu yana en büyük noktasına genişledi. İngiltere'nin aylık sanayi üretimi Mart ayında daha da geriledi. İngiltere Merkez Bankası'nın bir sonraki toplantısının 16 Haziran'da yapılması planlanıyor.

EUR−USD, Çarşamba günkü ABD kapanışında 1,0514'ten 1,0406'ya ve Çarşamba sabahı aynı noktada 1,0551'e geriledi. Perşembe günü yayınlanması planlanan AB verileri yok. Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin yorumları, Haziran ayındaki ECB toplantısında herhangi bir değişiklik yapılmamasının ardından Temmuz ayında bir faiz artırımının gerçekleşeceğini gösteriyor.

Dolar TL ilerlemesi ise dolar tetherin yükselmesi yanında ABD enflasyon verilerinin beklenenin üzerinde gelmesi de olumsuz bir grafiği gündeme getirdi.

bitfiniconbot Bitfinicon Smart Bot